22 лютого, 2012

Озимий віце-прем'єр

Першим віце-прем’єр-міністром України стала людина, замазана в сумнозвісній карті, що ділила Україну на три сорти. Нагадаємо: такі білборди стирчали по всій Україні перед президентськими виборами 2004 року.

Про самого Валерія Хорошковського казали всяке. Цей досить-таки юний чоловік (1969 р. н.) не раз шокував спостерігачів. У 1998-му році саме він чомусь очолив виборчий список «Команди Озимого покоління», партії, котру на виборах до Верховної Ради України оспівував Кузьма «Скрябін. Автор цих рядків прекрасно пригадує тодішній агітаційний концерт Кузьми на Європейській площі. Пісня була про «Танець пінгвіна». Старші товариші вже тоді казали, що за «Озимим поколінням» нібито стояв зять Леоніда Кучми Віктор Пінчук – але нам було все одно.

 Одним з облич «озимих» була Інна Богословська. Саме вона винайшла термін «азаровщина». Тепер вона чомусь воліє робити вигляд, що цього ніколи не було.

Що ж до Хорошковського, то 2004-го року він подав у відставку з уряду Януковича через незгоду з приєднанням України до так званого Єдиного економічного простору України та Росії. Міністр економіки та євроінтеграції, Хорошковський «вийшов зі влади» - але лишився власником «Агентства гуманітарних технологій» (АГТ), чий офіс був розташований на вул. Сагайдачного, 1, безпосередньо на в’їзді до Поштової площі, якщо спускатися з Європейської. Кияни пам’ятають цей гарний чотириповерховий будинок зеленого кольору, надзвичайно вдало вписаний в схили дніпровських гір.

Тепер цього будинку, в якому встиг в 2000 – 2001 роках попрацювати і автор цих рядків, нема. Коли Валерій Хорошковський став головою Служби безпеки України, будинок знесли забудовники. Тепер там триває будівництво – хоч і ніхто не може сказати, що саме там зводять.

А колишній директор АГТ Володимир Грановський здебільшого мешкає в Лондоні. Саме він свого часу винайшов ідею поділу України на «три сорти», що й було в 2004 році відображено на білбордах, розміщених від імені тодішнього кандидата в президенти Дмитра Корчинського.

Володимир Грановський змінив свій паспорт. Тепер його звуть «Владімір Грановскі». Автор цих рядків регулярно спілкується з Володимиром Миколайовичем у соцмережі Facebook, і нетерпляче чекає на заперечення вищенаведених фактів.

А Валерій Хорошковський, котрий ні секунди не працював у спецслужбах, і проте отримав із рук Віктора Януковича звання генерала армії, тепер працює другою людиною в уряді України.

Читайте також: Як Хорошковський наблизився до "сім'ї"