1 лютого, 2012

Екс-президент, екс-МВС, екс-СБУ, екс-інфостор, Ex.ua

Закриття такого відомого ресурсу, як Ex.ua, сколихнуло українську блогосферу з неймовірною силою. Здається, не така вже й давня смерть Інфостору, що був фактично попередником Ex.ua, стурбувала громадськість в сотні разів менше, ніж нова показова боротьба з піратством.

Можливо, тому, що на Інфосторі було аж надто багато порно, це було відомо всім, тож начебто це і стало причиною його закриття. Тоді, до речі, мітингів і демонстрацій не було і ніхто не пов'язував особисто Ющенка з закриттям ресурсу, як тепер уже Януковича з еx.ua.

«Покращення життя» стало значно смішнішим словосполученням, аніж колись «мед і бджоли», і цілковита узурпація влади спричинила цілком логічні наслідки – для суспільства невдала «йолка» і закриття Ex.ua є справою рук самих узурпаторів. Адже після того, як прем'єр-міністр тричі відкриває недобудований міст, не оминемо увагою ще й позолочені «подяки» на нових станціях метрополітену, швидкість будівництва інфраструктури справді справляє враження, що він особисто все це і будує, покращуючи наше життя, а все, що коїться в країні, –це апріорі справа Програми Партії.

Читайте також: Сергій Пішковцій про закриття Ex.ua

Безумовним позитивом в інтернет-освіченості українців став і той факт, що тисячі користувачів мережі дізналися про існування сайтів, за допомогою яких можна «накликати» DDoS-атаку на сайт свого опонента, що виведе його з робочого стану на певний час.

«Шарове» відео і музика – ось покращення нашого життя вже сьогодні. І я аж ніяк не захищаю напад на файлообмінник як складову нашої свободи в інтернеті. Копірайт – це, загалом, не найкраще явище, придумане людьми. Але вдумайтесь, ані те, що Янукович особисто віддав Севастополь ще на кільканадцять років, ані привласнення земель, ані новий тупий Податковий кодекс, ані справа з Юльою і Ко не призводила до таких наслідків – припинення роботи сайта президента, МВС, СБУ...

Здається, таке востаннє траплялося лише в часи літньої війни 2008-го Росії з Грузією, тоді російські хакери накривали DDoS-атаками всі можливі грузинські ресурси. Тоді це викликане було шаленою псевдопропагандою російських ЗМІ. Грузинський народ за допомогою української зброї нищить братніх осетинів і абхазців! Тепер же власний народ валить власні державні сайти.

Не варто забувати і про інший бік медалі, перш ніж кидатися у бій проти нападників на «шару в мережі». Ex.ua – це такий самий чудовий бізнес, як і копірайт, який ми не любимо, і його закриття передбачалося його ж власниками, це по-перше. Час від часу маски-шоу в усіх країнах світу намагаються відловити піратів. І останні влаштовують посполите рушення. «Свободу Інфостор» уже якось перестали вимагати, відтепер вимагатимемо «Свободу еx.ua», а чим насправді є цей еx.ua?

Читайте також: 100% безпеки в інтернеті не гарантує ніхто

Файлообмінник дуже легко монетизувати. Для того, щоб зробити успішний файлообмінник, потрібно мати якомога вищий ліміт швидкості, якомога простіший двигун, бажано, щоб навіть без реєстрації, та запас серверів. Все інше обов'язково буде. А головне, що з’являться користувачі, які безкоштовно працюватимуть контент-редакторами ресурсу. І відвідувачі еx.ua не заперечуватимуть того, що протягом неповних чотирьох років існування цього ресурсу банерами навіть дуже престижних рекламодавців еx.ua заповнювався досить добре. А це значить, що належність до піратів їх аж ніяк не лякає, адже і більшість контентних видань є піратськими, і навіть Youtube, попри також здебільшого показову боротьбу та задоволення запитів самих лейблів, не може вберегти себе від порушення так званого копірайту.

І найголовнішою проблемою є лише визначення межі піратства. Новий американський закон, що має назву СОПА (Stop Online Piracy Act) здійняв хвилю протестів у всьому світі – на один день припинила роботу навіть «Вікіпедія», адже позови за новим законодавством могли торкнутися і найбільшої інтернет-енциклопедії.

Читайте також: The Economist - Зупинити SOPA

І в той час, коли на Заході наступ на вільний контент набирає обертів, в Україні зберігається ситуація нерозуміння свободи, наданої нам владою, яка наразі почала лише імітувати своє оперування базовими знаннями інтернет-простору, не кажучи вже про знання суті проблем з копірайтами та піраством. Й іншим разом українські користувачі мережі, перетворившись на хакерів, здається, ще сильніше залякають українських можновладців, що значно більше віддалить їх від нашої вільної території, тож краще і не заходити в той інтернет, бо там повно хакерів і вірусів, та й на гелікоптері їх аж ніяк не облетіти.