Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Світ у 2018 Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
1 листопада, 2011

Політичний Гелловін

31 жовтня відбулося чергове судове засідання у справі Юрія Луценка. На попередньому засіданні він просив не призначати наступне на 31 жовтня, оскільки це Гелловін – за його словами, «свято представників обвинувачення». У відповідь на це суддя виніс йому попередження і призначив суд на 31 жовтня

Свято Гелловін прийшло до нас із ситого і благополучного Заходу, де вважається, що коли різні кровососи, перевертні та привиди з минулого, яким давно вже годиться у могилах лежати,  хапають людей у свої криві пазурі і демонічно з них регочуться – це дуже смішно і трішечки лоскоче нерви. Причина такої психології зрозуміла – ці люди ніколи не жили в СРСР.

Бачила по телевізору – десь у США влаштували атракціон – «корабель привидів». Привиди на ньому такі самі, як у всіх інших «замках вампірів» чи «кімнатах жаху», тобто смішні, недолугі і зовсім не страшні. Різниця лише в тому, що людина, яка з власної дурості купила собі квиток на такий корабель, на певний час опиняється у повній владі цих привидів, бо корабель відпливає у море і зійти з нього людина може тільки після закінчення каденції, перепрошую, сеансу.

Дивіться також: Активісти помаранчевої революції провели Хеловін біля Адміністрації президента

Помітили, що персонажі будь-якого нормального фільму жахів попервах не вірять в існування живих мерців? Як це так, кажуть вони, ці істоти давно померли, ми ж особисто були на їхніх похоронах 20 років тому. Як же вони зараз можуть ходити по землі, ще й намагатися вказувати нам, живим, як нам жити?  І відмахуються від поодиноких «панікерів», які репетують, що бачили, як хтось розриває могили. А потім стає пізно – живі мерці та інша нечиста сила захоплюють владу і починають диктувати свої умови. Ще й моралі якісь читають, що їх нібито незаслужено поховали.

Усі ці сили зла у фільмах та легендах ніколи не дотримуються законів чи моральних норм, порушують ними ж дані обіцянки, але чомусь сподіваються, що порядні люди чинитимуть з ними інакше. От захотів Захід, щоб внесли зміни до Кримінального кодексу (явно щоб звільнити Тимошенко) – добре, внесемо, а самі порушимо проти неї ще кілька справ. Але ж залізної завіси, хвала інтернету, вже немає, і надурити нікого більше не вдасться.

Нещодавно росіяни у відповідь американцям, що опублікували так званий «список Магнітського» (перелік громадян РФ, причетних до загибелі в’язня, яким заборонено в’їзд до США), склали відповідний список громадян США, яким заборонено в’їзд до РФ. Судячи з орієнтації наших можновладців, треба чекати, що вони теж спробують трошки полякати Захід (мовляв, не дуже нам до вашої Європи і треба). От тільки американські  і європейські посадовці не зберігають нажиті чесною чиновницькою працею мільярди в українських чи російських банках, і не навчають ні у нас, ні в Росії своїх дітей. Так що боятися слід не їм.

Помітили ще одне, до речі – хто у фільмах жахів найчастіше протистоїть кровососам? Зрідка супергерої, але частіше – звичайні люди, такі, як ми з вами, зі своїми слабостями і недоліками. А іноді навіть напівкровки – наполовину самі вампіри. Тому тих, хто бореться з кровососами, треба усіляко підтримувати і не вимагати від них, щоб вони були янголами. Задля перемоги.Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS

Матеріали, позначені як "Новини компаній" розміщуються на правах реклами. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.