Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
15 жовтня, 2011

Чи відповідає вердикт щодо Юлії Тимошенко європейським стандартам?

Ні, рішення має виразно політичний характер. Увесь процес позначений суперечками та політизацією остаточного вироку. Принцип колективної відповідальності за рішення уряду відверто порушено у справі Тимошенко і в багатьох інших справах, за якими засуджено й ув’язнено членів попереднього уряду

Чинний карний кодекс відверто суперечить найфундаментальнішим нормам і стандартним критеріям Ради Європи та Європейського Союзу. Чинному уряду немає сенсу приховувати свою відповідальність за те, що цей кодекс не зреформовано. Чинний карний кодекс України ідентичний радянському й відверто спирається на свободу дій політичної влади. Тому судовий процес і вирок щодо Юлії Тимошенко та багатьох інших колишніх міністрів не відповідають жодним базовим стандартам Ради Європи та Європейського Союзу. Це неприпустиме політичне переслідування.

Цей вирок очевидним чином сигналізує про недостатню реалізацію фундаментального принципу розмежування гілок влади (виконавчої та судової) й матиме серйозні наслідки на міжнародному рівні.

Я цілком підтримую політичну позицію президента партії Вілфріда Мартенса. Його вимога припинити будь-які перемовини між Європейським Союзом та Україною про вільну торгівлю закономірна й цілком виправдана.

Як може ЄС підписати угоду з чинним українським урядом, який порушує, прямо й непрямо, всі європейські стандарти захисту прав людини, верховенство права й демократичні принципи?

Немає змоги продовжувати перемовини між ЄС та Україною, якщо тільки ситуація в Україні, толерувати яку неможливо, не зміниться. Український уряд чинить всупереч інтересам українського народу й українських компаній. Щоб утримати свою «владу», він ізолюватиме Україну від Європи.

Я також хочу підкреслити той факт, що прохання української сторони оспорити угоду з Росією про постачання газу суперечить усім правилам міжнародного контрактного права.

Нещодавнє рішення, прийняте за ініціативою СБУ, – це ще один доказ рішучої боротьби уряду проти опозиційних партій, зокрема й проти Юлії Тимошенко, з огляду на прийдешні президентські й парламентські вибори. Уряд усуває політичних опонентів, щоб легше здобути перемогу на виборах. Це суперечить усім фундаментальним демократичним правилам. Група Європейської народної партії (християнські демократи) в Раді Європи продовжить наполегливо працювати попри «вето» європейських соціалістів і лібералів, якщо тільки фундаментальні демократичні принципи не утвердяться в Україні. Парламентська асамблея на нашому боці.Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS

Матеріали, позначені як "Новини компаній" розміщуються на правах реклами. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.