Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Світ у 2018 Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
16 вересня, 2011

«Анафема на політиків» та надання переваги одній конфесії

Під час свого візиту до Луганську, Московський патріарх Кирило наклав подвійну анафему на «біснуватих політиків та філософів». При цьому вся політична еліта регіону прямо порушувала законодавство України щодо не надання переваги будь-яким об'єднанням громадян або релігійним організаціям

15 вересня завершився дводенний візит Патріарха Московського і всія Русі Кирило в Україну. Цього разу глава РПЦ гостював у Луганську. На місцеве летовище, лідера РПЦ прийшла зустрічати вся владна еліта регіону, на чолі з головою Луганської ОДА ВолодимиромПристюком.

У своєму виступі на Театральні площі Луганська патріарх відзначив, що для того, щоб Україна була сильною «вона повинна об’єднатися навколо базисних ціностей: патріотичних, сімейних, моральних, берегинею яких завжди була Церква».

Також патріарх наклав «подвійну анафему» на «всіх біснуватих, яке б вони не займали місце в політиці та інших сферах життя». «Деякі політичні лідери і філософи перемолочують долі людей, які тільки через роки розуміють, що то були біснуваті» - відзначив глава РПЦ.

За повідомленням Луганської ОДА на молебень в центрі міста зібралось близько 22 тисяч віручих. Хоча на фото, розміщенному на сайті адміністрації, людей зафіксовано дещо менше.

Нагадаємо, що організацією візиту Московського патріарха до Луганська займалась місцева влада, яка забезпечила підвезення людей з міст і районів області. Також візит Кирила супроводжувався забороною всіх інших громадських заходів, в тому числі й протестів проти цього візиту. Крім цього, повідомлялось, що студентів Луганського Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля під загрозою виключення з вишу змушують йти на молебні Патріарха Кіріла, а в місті було обмежено рух приватного та громадського транспорту.

В той же час, відповідно до вимог «Загальних правил поведінки державного службовця», затвердженних у Міністерстві юстиції України 15 серпня 2011 року: всі держслужбовці  не повинні віддавати перевагу будь-яким об'єднанням громадян, релігійним організаціям незалежно від їх чисельності, статусу, конфесійності, напрямів діяльності тощо.

Хоча можливо, цей кодекс поведінки приймався для того, щоб, коли представники УПЦ КП або УГКЦ приходили до чиновників з проханням виділити землю для побудови каплиці або храму, їм відповідали, щось на зразок «в нас зареєстровано 100 (90, 150) релігійних організацій, і оскільки ми не надаємо нікому перевагу, то й вам землю не дамо..».

А можливо у нас «всі рівні», але є ще й «особливо рівна». Бо судячи з того, як організовувався візит російського патріарха до Луганську, можна зробити висновок, що саме РПЦ є якщо не державною, то отримає повну й всесторонню підтримку влади та силових структур України. Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS

Матеріали, позначені як "Новини компаній" розміщуються на правах реклами. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.