Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
11 квітня, 2008

Хата скраю

Податківці мають визначати реальні доходи політиків за їх витратами, а не на основі заповнених декларацій
Матеріал друкованого видання
№ 15 (24)
від 11 квітня, 2008

 

Графіка: Андрій Єрмоленко
 
 
 

 
З декларації, оприлюдненої на початку квітня, громадськість дізналася про доходи прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко за 2007 рік. Вони становили 81 тис. 68 грн. Доходи її чоловіка – 3 млн 503 тис. 133 грн. Цікава деталь – за декларацією про доходи, яку Юлія Володимирівна заповнила 2005 року, її чоловік у 2004 році не заробив жодної копійки. Завдяки зусиллям українських журналістів відомо, що Юлія Тимошенко живе у воповерховому будинку площею понад 450 м2, – це в котеджному містечку «Срібна затока» у Конча-Заспі. Вартість такого житла – приблизно $4 млн. Свого часу прем'єр стверджувала, що вона його орендує. Як пише сайт «Українська правда», оренду будинку оформили на родичів Юлії Володимирівни. Щоправда, не зрозуміло, на кого саме. За допомогою фахівців ми спробували визначити, скільки грошей щомісяця потрібно, щоб утримувати подібне житло. Якщо коротко, то висновок сумний – Юлія Тимошенко на свою зарплатню утримувати такий будинок не здатна. Тож вона знову, мабуть, звертається по допомогу до родичів. Хоча варто зазначити, що формально звинуватити Юлію Володимирівну ні в чому не можна, адже за маєток здатен платити її чоловік. Усе написане стосується не лише нашої прем'єрки, але й більшості представників верхніх ешелонів усіх гілок влади. Якби вони жили на офіційну зарплату, то не змогли б утримувати свої маєтки навіть протягом місяця. У деяких країнах, для боротьби з корупцією, податківці визначають реальні доходи політиків за їх витратами, а не на основі заповнених декларацій.


Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS

Матеріали, позначені як "Новини компаній" розміщуються на правах реклами. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.