Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Світ у 2018 Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
3 грудня

Геополітика Степана Рудницького

Сьогодні, 3 грудня 2017 року виповнюється 140 років з дня народження видатного українського вченого, історика, географа, геополітика та картографа Степана Львовича Рудницького (1877–1937)

Ця людина і науковець з великої літери все своє наукове життя поклав на те, аби обґрунтувати дві прості тези. Представникам усіх європейських держав він прагнув довести, що Україна й українці є, а їхнє право на власну державу є законним. Натомість самим українцям вів доводив, що єдиний можливий спосіб утримати власну державність – це будувати державу за національним принципом, виходячи з меж етнічного розселення українців.

Наполягаючи на національній державі, вчений відкидав гасло «Україна для українців». Навпаки! Він бачив український народ політичною нацією, в якій є місце представникам усіх етнічних груп, за умови, якщо вони бачать себе громадянами України і готові усі разом її розбудовувати. Неодноразово   Рудницький підкреслював, що будучність українців буде залежати від того, чи вони відчують себе господарями на своїй землі і чи зможуть з повагою ставитися до інших народів, які живуть разом з ними на одній землі. Водночас, усім представникам інших етнічних спільнот він радив пам᾿ятати, що вони є гостями на українських теренах, а значить мають з повагою ставитися до господарів.

Читайте також: Чорне море у геполітиичних візіях українців

Не менш аргументовано Степан Рудницький доводив значення Криму для існування єдиної, соборної України, а також небезпеку її перебування під впливом Росії. Контроль останньої над українською територією дає їй можливість просуватися на Схід і впливати на політику близькосхідних держав.

Усе це, і багато чого іншого, вчений писав ще протягом 1914–1923 рр. На жаль, актуальність його висновків не зникла ще й сьогодні. Отож, його варто читати!

Читайте також: Географія - невивчений урок?

Саме цій меті присвячений видавничий проект «Степан Рудницький. Історія. Геополітика. Географія» присвячений річницям. Проект, який складається з 5 книг, покликаний ознайомити широкий загал українського суспільства з багатогранною науковою спадщиною вченого, його картографічним доробком, а також з візуальними матеріалами з його родинного архіву.

Презентація перших двох книг проекту запланована на 25 грудня 2017 р. у приміщенні Книгарні «Є», що розташована в Києві на вулиці Лисенка, 3. Запрошую усіх, кого зацікавила постать Степана Рудницького, а також його ідеї й думки, завітати на презентацію книг та обговорення.Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS

Матеріали, позначені як "Новини компаній" розміщуються на правах реклами. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.