Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
11 липня

220 євро, щоб зберегти могилу українського генерала

У німецькому місті Інґольштадт, що в Баварії, знаходиться могила українського генерала. Це поховання, як і будь-яке інше в Німеччині, потребує регулярної оплати землекористування. Якщо простіше – за оренду місця під могилу слід платити. Протягом років цю місію виконували українські політичні емігранти. Однак з часом емігранти-добродії самі зайняли місце поряд з генералом. Платити стало нікому.

Отже, Василь Татарський – це в усіх розуміннях знакова особистість. На жаль, але оплачувати його могилу просто нікому. Кладовище, де похований генерал, регулярно навідує українець Олег Кратт, який мешкає в Інґольштадті. Не зважаючи на свій немолодий вік, пан Олег продовжує доглядати за могилою Татарського та могилами інших емігрантів (миє пам’ятники, поливає квіти), проте оплачувати ренту для всіх українських поховань чоловік просто не має змоги. Йдеться про поховання генерал-хорунжого Армії УНР Василя Татарського (28.11.1898-02.07.1992). Уродженець Вінниччини служив в українській армії від 1918 р., командував 1-м куренем у 2-му Берестейському полку, брав участь у ПершомуЗимовому поході та в кампанії 1920 р. Разом з Армією УНР пішов на інтернацію, а відтак жив на еміграції. Він став співорганізатором Союзу українських ветеранів в Німеччині, видавав журнал «Український комбатант». Помер та похований в одній могилі із дружиною-німкенею Сабіною.

Василь Татарський належав до когорти «останніх з могікан» – ветеранів Армії УНР, які дожили до відновлення Україною державної незалежності у 1991 році. 

Василь Татарський. Світлина 1939-1940 рр. На лацкані піджака мініатюри відзнак: Залізний Хрест "За Зимовий похід і бої", Комбатантський хрест.

Отже, Василь Татарський – це в усіх розуміннях знакова особистість. На жаль, але оплачувати його могилу просто нікому. Кладовище, де похований генерал, регулярно навідує українець Олег Кратт, який мешкає в Інґольштадті. Не зважаючи на свій немолодий вік, пан Олег продовжує доглядати за могилою Татарського та могилами інших емігрантів (миє пам’ятники, поливає квіти), проте оплачувати ренту для всіх українських поховань чоловік просто не має змоги. 

Могила Василя та Сабіни Татарських. На надгробку помилково зазначений рік смерті як 1991, замість правильного 1992.

Відтак ще у 2016 р. благодійний фонд «Героїка», перед міською владою Інґольштадта, взяв на себе зобов’язання оплачувати могилу, аби вона не була ліквідована адміністрацією кладовища. Фонд оплатив оренду лише на рік, адже паралельно вживав заходів з порятунку могили генерал-хорунжого Армії УНР Миколи Шраменка, похованого у Мюнхені (цю могилу «Героїка» оплатила на 5 років наперед).

Читайте також: Політика пам’яті по-херсонськи: між Катериною ІІ і Дзержинським

У найближчі тижні "Героїка" зобов'язана подовжити оренду могили В. Татараського. Для оплати місця похованняна 10 років потрібно 440 євро. Рівно половина цієї суми вже зібрана (пожертва пана Олександра Сухорончака). Слід знайти ще 220 євро.

Питання: чи є на Вінниччині підприємець, політик чи просто добродій, готовий оплатити еквівалент вживаного айфона за порятунок могили видатного земляка?

Як долучитись до збереження могили генерала Татарського читайте тутЗворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS

Матеріали, позначені як "Новини компаній" розміщуються на правах реклами. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.