Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Світ у 2018 Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
19 листопада, 2015

Тероризм не пройде

З усіх європейських столиць лунають заклики до солідарності з жертвами терактів у Парижі та безкомпромісні вимоги гарантувати безпеку населенню Європейського Союзу. Одна з найбільш поширених пропозицій, як вирішити проблему проникнення нелегальних мігрантів у Шенгенську зону, — створення спільної європейської прикордонної охорони та ефективний захист зовнішніх кордонів ЄС, організація перевірок на пропускних прикордонних пунктах.
Матеріал друкованого видання
№ 46 (418)
від 19 листопада, 2015

Сучасна ситуація змушує європейських політиків діяти активніше, ініціювати нові реформи, які реально сприятимуть відновленню спокою, порядку та безпеки в країнах. Під натиском шокованого суспільства європейська політична еліта починає ставити цілу низку раніше замовчуваних запитань і шукати відповіді. Наприклад, політиків критикують за те, що вони заговорили про війну проти європейської, англосаксонської цивілізації та її цінностей, не вказуючи при цьому конкретно ім’я агресора, його цілі та можливості. Це викликало широку дискусію з глибоким підґрунтям. Наприклад, у недільній телепередачі Чеського телебачення «Запитання від Вацлава Моравця» професор Бєлогорський сказав: «Одна з помилок Заходу — те, що по закінченні холодної війни в 1989 році не було проведено жодної мирної конференції, яка визначила б нові параметри мирного співіснування держав у новій ситуації».

Читайте також: Технологія гіршого

Так утворився вакуум, яким нині активно зловживає Владімір Путін, стверджуючи, що на початку 1990-х років тогочасні провідні політики запевняли радянського лідера Міхаіла Ґорбачова, що НАТО не розширюватиме своїх кордонів. А в реальності, мовляв, держави НАТО вже майже впритул підходять до кордонів РФ, тоді як із Кремлем відмовляються співпрацювати навіть найближчі сусіди, колишні радянські республіки. Саме загрозу безпеці Росії використовував як основний аргумент Боріс Єльцин, коли війська його країни зайшли на територію Молдови, у так зване Придністров’я, на початку 1990-х. Так само говорив і Путін, коли російські війська окупували територію Грузії у 2008 році, а у 2014-му — українські Крим та частину Донбасу. Це форма державного тероризму, в якій російський президент став справжнім віртуозом.

Сучасна ситуація змушує європейських політиків діяти активніше, ініціювати нові реформи, які реально сприятимуть відновленню спокою, порядку та безпеки в країнах

Учасники різних публічних дискусій часто виступають із критикою некерованої деколонізації країн Північної Африки та Близького Сходу, яка з вини колишніх метрополій — Франції, Італії, Великої Британії та ін. — стала вагомою причиною сьогоднішньої нестабільності режимів, зокрема в арабських, мусульманських країнах. Недостатньо обдумані дії міжнародних коаліцій на чолі зі США спричинили розруху та хаос насамперед у таких державах, як Іран, Ірак, Афганістан і призвели до створення терористичної організації «Ісламська держава». Будь-який експорт європейської та американської демократії в країни без необхідних традицій та політичної культури, навіть якщо це робиться з найкращих безкорисних міркувань, можна порівняти з підкладанням дров у вогонь і, здається, нині за це розплачується весь Європейський Союз.

Газети, журнали й телебачення щодня транслюють новини про активізацію агресії терористів, а в Європі формується атмосфера воєнної загрози. Політики закликають до міжнародного співробітництва й вимагають різкої відсічі спробам терористів посіяти страх і паніку. Проте найважливіше — продемонструвати саморефлексію та силу інтегрованості європейців. Ми не можемо лише говорити про європейські цінності, потрібно ще й уміти їх боронити та відновлювати в повсякденному житті.

Читайте також: Париж. Територія невпевненості

Потрібно повернутися до коріння, з якого 65 років тому й виріс Європейський Союз. І не лише це: будь-який, навіть найдосконаліший, організм постійно розвивається. Тож і нам треба реформувати ЄС. Відновити основні європейські цінності й упов­ні забезпечити їх захист силою, якою міжнародна спільнота (500 млн населення) володіє. Гроші — це не єдиний засіб вирішення спільних проблем. Головними змінами повинні стати дієздатність й ефективність роботи всіх керівних, координаційних та виконавчих органів ЄС. Тоді ні ісламський, ні російський тероризм не пройде.

---------------------------------------------

13 листопада в Парижі було влаштовано низку терактів, зокрема вибух біля стадіону «Стад де Франс», де відбувався матч Франція — Німеччина (на ньому був присутній і президент Франсуа Олланд), і стрілянину в театрі «Батаклан», де терористи взяли заручників і почали їх розстрілювати. За останніми даними, від рук зловмисників загинуло 129 осіб. Відповідальність за скоєне взяла на себе «Ісламська держава». Підозрюваний у підготовці терактів, за попередніми висновками правоохоронців, — це 27-річний громадянин Бельгії, який воював на боці «ІД» у Сирії.Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS

Матеріали, позначені як "Новини компаній" розміщуються на правах реклами. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.