8 лютого, 2008

Європа – нудний світ плебеїв

Якщо б мене попросили одним словом охарактеризувати часи, в яких ми живемо, я б сказав: «Нудьга». А потім би не втримався і навіть додав би: «Неймовірна нудьга».
Матеріал друкованого видання
№ 6 (14)
від 8 лютого, 2008
Якщо б мене попросили одним словом охарактеризувати часи, в яких ми живемо, я б сказав: «Нудьга». А потім би не втримався і навіть додав би: «Неймовірна нудьга». Саме так.
 
Може, багатьом наших громадянам здається, що часи цікаві. Справді, у Верховній Раді кожного дня можна такого надивитися, що ні в якому цирку не покажуть. От Юрій Луценко комусь пику начистив. А завтра по ТБ новий серіал розпочнуть. А якщо вже зовсім закортіло чогось новенького – можна собі культурну програму влаштувати. Благо, усілякі «пєсні года» та різні моїсєєви у нас мало не щодень виступають. Ой, а ще ж у модній крамниці розпродаж!..
 
Це все до того, що ми набагато ближчі до Європи, ніж здається деяким скептикам. Хоча нам ще далеко до вступу в ЄС, проте ми дуже просунулися на шляху впровадження сучасного європейського стилю життя, який є споживацьким. Суто споживацьким. Тобто, ти народився, щоб споживати. Держава існує для того, щоб ти міг споживати. А ще для того, щоб тобі втовкмачити, що ти обов'язково маєш споживати. Якщо ти не споживаєш – ти вже під підозрою. Ну, і для того, щоб примушувати суспільство виробляти саме ті продукти, які середньостатистичний індивід має споживати. І все навкруги таке – спокійне, акуратне, розмірене, політкоректне, терпиме. Щоб ніхто не відволікав від цього споживання. Європейська еліта давно знайшла відповідь на питання: «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» Ясла мають бути не просто повними, а ще й гарно прикрашеними. Світ, куди ми так хочемо потрапити – це світ плебеїв-споживачів. Які люто ненавидять все, що заважає їм споживати та отримувати насолоду.

У лютому цього року виповнюється 80 років з часу появи однієї з наймагічніших сакральних книг трагічного ХХ-го ст. – «Язичницький імперіалізм» знаменитого італійського філософа Юліуса Еволи. Ім'я цього аристократа духу з римським прізвищем давно стало символом для всіх, хто не хоче жити у світі тупих декадентів, що мріють тільки про задоволення фізіологічних потреб. Які роблять з цього культ. Які намагаються зі збочення зробити приклад. Які, зрештою, дозволили зробити генезисом свого існування брехню. Ця книга для абстрагованих від «сучасного світу» людей, які хочуть кинути виклик цивілізації торгашів та сластолюбців, до якої з катастрофічною швидкістю мчить Україна...