Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Світ у 2018 Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
18 вересня, 2014

Кіровоградщину віддали опозиції?

Призначення головою Кіровоградської облдержадміністрації народного депутата Сергія Кузьменка не було повною несподіванкою для області.

Його ім’я спливло десь відразу після того, як у перших числах вересня постреволюційний голова свободівець Олександр Петик заявив, що подає у відставку і просить обласного військового комісара готувати йому повістку в АТО. Чи потрапить він туди, чи ні,  а з’їзд ВО «Свобода» висунув екс-очільника області кандидатом в народні депутати по мажоритарному округу №102 (центр – місто Знам’янка).

На Кіровоградщині вже не один десяток літ добре відоме ім’я депутата обласної ради кількох скликань, керівника потужного сільськогосподарського  ТОВ «УкрАгроКом» Анатолія Кузьменка. Це не просто якесь рядове господарство – цілий холдинг. 65 тисяч гектарів землі, елеватори, цукровий завод,  молокопереробний комбінат «Петриківське молоко», разом з іншою крупною компанією -- Світловодський річковий термінал. Із найбільших соціальних проектів – футбольний клуб «УкрАгроКом» добре відомий  і за межами області, а з минулого року і ПФК «Олександрія».  Ясна річ, в умовах пострадянської України розгорнути такий масштабний бізнес без політичного даху важко. Анатолій Кузьменко певний час був членом Народної партії, після обрання Януковича, звісно, обійти Партію регіонів, як і його син, не зміг. Сергій Кузьменко,  комерційний директор батьківського ТОВ «УкрАгроКому», проявив схильність до державницької роботи – був депутатом Олександрійської районної ради, заступником голови райради, Янукович призначив його головою Олександрійської райдержадміністрації.

Тодішній голова ОДА  Сергій Ларін швидко  примітив молодого, відкритого до людей і з доброю калиткою грошей (а це був чи не найважливіший аргумент під час парламентської кампанії 2012 року) керівника. Півроку Сергій Кузьменко був його заступником, якраз у той час, коли розгорталась передвиборча кампанія і Сергій Анатолієвич уже красувався у славнозвісній ларінській п’ятірці (за кількістю округів в області) кандидатів. Їхніми портретами із не менш сумнозвісною програмою «Центральний регіон-2015»  в руках було завішане все, де тільки можна щось приліпити. П’ятірка творила чудеса: відкривала, запускала, дарувала, відновлювала. Фішкою кампанії було відкриття дитячих майданчиків. Пізніше хтось напише в коментарях: цими майданчиками була вистелена дорога до пекла.

І Сергій Кузьменко певною мірою потрапив у нього: він був серед тих, хто голосував за сумнозвісні Закони 16 січня, помічений в товаристві ті тушок на Кіровоградському майдані. Не дивно, що призначення Сергія Кузьменка на посаду голови ОДА, його активісти зустріли пікетуванням.

Чи значить це, що Сергій Кузьменко залишився вірний команді Ларіна і його призначення – результат кулуарних домовленостей та, як водиться у нечистоплотній українській політиці, область злили опозиції? Велика ймовірність, що так. Але є надія, що Сергій Кузьменко під впливом подій останніх місяців в Україні спробує вести свою, незалежну від нинішньої опозиції, лінію поведінки. Тим більше, що його батько – кандидат в народні депутати по 103-му округу від Блоку Петра Порошенка.

 

 Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS

Матеріали, позначені як "Новини компаній" розміщуються на правах реклами. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.