Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
29 лютого, 2008

Шукаємо геніїв?

За допомогою тестів зовнішнього оцінювання наша освітня система пропонує подолати корупцію та розширити можливості учнів при вступі до вишів
Матеріал друкованого видання
№ 9 (18)
від 29 лютого, 2008
Українські випускники складатимуть тести зовнішнього оцінювання, з допомогою яких наша освітня система пропонує подолати корупцію та розширити можливості учнів при вступі до вишів. Обов’язково писатиметься тест з української мови і літератури, і ще 2 предмети учень вибирає за профілем майбутнього факультету.
 
Силою зацікавленості та завдяки знайомству із одним “ощасливленим” 11-класником вирішив поглянути, як же виглядають тести з історії України. Зізнаюся, процес занурення до глибин буття українського народу мене не втішив: ці завдання на порядок складніші і більш деталізовані, ніж тести на республіканській олімпіаді з історії, на якій мені вдалося колись побувати.
 
Можливо, це враження спричинене обставиною, що раніше екзаменувалася історія ХІХ-ХХ століть, тепер же – від палеоліту і до найкоротшої каденції Верховної Ради. Тож мій знайомий мусить повторювати матеріал за середні класи, незалежно від того, як він у тому віці сприймав боротьбу між правобережними гетьманами за владу і чи вчитувався у “Послання дітям” Володимира Мономаха. А відповідно до тестів, мусив також знати як виглядало городище у Любечі, де зібрались на з’їзд київські князі, і різницю між датами побудови Хрестовоздвиженського собору в Полтаві і Преображенської церкви у Великих Сорочинцях. Більше того – бути мудрішим за укладачів, які – заплутавшись між Петром і його небожем Семеном Гулаками-Артемовськими, помилково приписують першому авторство відомої опери. У багатій фактами новітній історії Український центр оцінювання якості освіти хоче перевірити, чи знають учні рік початку 8-ї п’ятирічки, роки арештів окремих дисидентів та коли пішов на пенсію Володимир Щербицький.
 
Переборщили укладачі завдань і з вживанням терміну “Україна” і “український” у цитуваннях документів києво-руських і козацьких часів (для прикладу, витяг із Зборівської угоди: “...територія Української держави обмежувалась Брацлавським, Київським і Чернігівським воєводствами” (!)). При цьому угода носила назву “Деклярація ласки короля, даної на пункти прохання Війська Запорозького”, оригінал її не зберігся, а існує в російському перекладі. Не знаю, чи нові автори підручників взялися формувати імперський міф України, але на мапі поділу Польщі Гітлером і Сталіним, і, цитую, “відповідно західноукраїнських земель” правильною відповіддю є перший варіант лінії Керзона, котрий кілометрів з двісті прокладений по річці Вісла. Якщо хтось з випускників і складе ці тести на 100%, перед вами буде юний історик з рівнем знань 4-5 курсів університету, причому із твердими донцовськими переконаннями.


Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS

Матеріали, позначені як "Новини компаній" розміщуються на правах реклами. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.