20 червня, 2008

Independence concert – злива емоцій

І як тільки ми вийшли на сцену, дощ став слабшати, парасольки закриватися
Матеріал друкованого видання
№ 25 (34)
від 20 червня, 2008

 

 
 
  
 
У таку зливу, як 14 червня, на Майдані можна було вистояти тільки заради здійснення великої мрії: жодна парасолька не рятувала, захлиналися від води мобільники та запальнички, все текло, все змінювалося. Й декілька сот тисяч киян і гостей міста дочекалися дива – після перших пісень сера Пола МакКартні дощ ущух. Свято вдалося. «Поспілкувалася й пообіймалася з Полом. Мрія збулася, як далі жити?» – запитує тепер на своїй інтернет-сторінці 24-річна Катерина Черепанова. Та сама, яку хотів побачити в Києві сер Пол і яку задля цього розшукували організатори концерту. Історія проста – зізнання в коханні до України Пол МакКартні висловив ще чотири роки тому, на концерті в Санкт-Петербурзі, й пояснив, що відповідає дівчині, котра перед сценою розгорнула плакат із написом «Україна любить тебе». Так співпало, на концерті був і Віктор Пінчук. Він теж побачив плакат з англомовним написами «Україна любить тебе». «Пол закричав тоді: «Україна, Київ!» – згадує Пінчук, – і я подумав: чому б його не запросити до нас?» І запросив. Ось така історія, в якій збулася мрія Катерини. Як сформулював Пінчук, «30 років тому цього не можна було уявити, 20 – на це ніхто не наважувався сподіватися, 10 – про це тільки мріяли, 5 років тому – лишалося заздрити сусідам, для яких це стало реальністю. І ось сьогодні ми почули пісні, з якими росли та стали такими, як є».
 
Відколи мешканка містечка Нетішин (Хмельницька обл.) нав чилася вмикати магнітофон «Весна», першою касетою була татова – сольний альбом Пола – з одного боку, концерт «Бітлз» – з іншого. Потім вона шукала однодумців, вивішувала оголошення, знаходила… Відтоді – з огляду на вік дівчини – пройшло не так багато часу. З тих 13,5 мільйонів, які дивилися телетрансляцію, багато хто чекали на таку подію 45 років. Але – випадок – саме Катерина разом із друзями-фанами подарувала серові Полу бас-кобзу, перероблену під ліву руку, й МакКартні тут-таки випробував інструмент, вправно зігравши коротеньку мелодію. «Коли до мене повернулася мова, я запитала, чи справді пам'ятає він наш плакат із концерту? Пол відповів ствердно, а я пояснила, що українською «yes» – це «так», – розповіла Катерина Тижню. – МакКартні здивувався і виправдався, мовляв, ще не встиг вивчити мову, але вже знає «дякую» і «привіт усім!», а «Ukraine, Rock'n'roll, all together» і так зрозуміло. Дотепер не можу отямитися після зустрічі з ним! Після найкращого концерту в моєму житті: щирої атмосфери спілкування в Києві було набагато більше, ніж на концертах у Москві та Пітері».
 
Фани домовилися з Полом про нові зустрічі, де б він не був (чутки про світове турне 65-річного, повного натхнення легендарного музиканта все міцнішають), він і далі впізнає їх за плакатом «Україна любить тебе». А самому гостеві, як з’ясувалося, київська злива сподобалася. «Погода була в руках вищих сил, – сказав він після концерту. – Але я відчував, що вона зміниться на краще. І як тільки ми вийшли на сцену, дощ став слабшати, парасольки закриватися, і разом із усіма глядачами ми зробили велике шоу. Хоча гроза зробила його ще драматичнішим».