Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
27 лютого, 2014

«Міністерства правди» змінюють вивіски

Відомий американський комік Джордж Карлін в одному зі своїх шоу колись мовив просту, але життєву фразу: «Про вас кажуть наймиліші речі, але тільки після того, як ви помрете». Саме так учинили ще вчора провладні канали «Інтер», «Україна», «Перший Національний».

Після масової загибелі людей і ганебної втечі перших осіб держави, тональність «рупорів режиму» кардинально змінилася. Що ж сталося? Невже вони зробилися за день чесними, об’єктив­ними і вмить згадали про фахові стандарти? Зараз суспільство активно обговорює люстрацію… То, може, вона стосується й медійників? Бо, погодьтеся, дивно виходить: політиків ми засуджуємо, усуваємо з посад і добиваємося покарання для них, а журналісти перелічених каналів як дезінформували аудиторію, так і роблять це далі. І хто відповість?

Іще перед тим, як король остаточно виявився голим, хтось відверто казав: «Він голий, треба усунути від влади». Утім, дехто пост­фактум вирішив розповісти, як його утискав цей голий король, аж слова не давав сказати, а от тепер знову засяяло сонце і правда поллється із блакитних екранів. Так не буває!

Журналісти «Інтера» три місяці систематично вигадували нісенітниці. З вуст ведучих новин цього каналу лунали нескінченні слова на кшталт «праворадикали», «молодчики». Коли пряме включення із Грушевського робив Євген Онопрієнко, йому просто не дали говорити, бо за спиною люди кричали: «Інтер бреше!» Згодом Лідія Паньків у ефірі шоу «Стосується кожного» заявила, що «Інтер» свідомо саме це й робив увесь час… Утім, директор із розвитку компанії Inter Media Group Ганна Безлюдна не визнала, що канал перекручував інформацію про події в країні, понад те, за даними ЗМІ, вона має намір винагородити журналістів «Інтера», яких колеги звинуватили в маніпуляціях суспільною думкою. Медійники як ніхто мають розуміти, що відповідальність за події Євромайдану колосальна, адже більшість «екстремістів» є прямими їх свідками й учасниками. Тож, коли журналіст свідомо дезінформує велику аудиторію, навіює їй страх і абсолютно викривлену реальність, він має за це відповідати.
Тому раптове «переродження» каналів без жодних публічних вибачень чи бодай пояснень справляє враження чергової маніпуляції. Нині бачимо спробу співпраці з новою владою, раптове бажання свободи, збільшення хрономет­­ражу новин (на каналі «Україна»), бо, мовляв, у нас ситуація в державі складна. А де всі ці люди були раніше? Чому журналісти всередині інформресурсу не порушили питання свободи слова 30 листопада?

На моє переконання, поблажливі звернення провладних каналів до людей і нібито готовність взаємодіяти з новообраною владою – це не що інше, як бажання зберегти вплив і капітал в умовах, коли «добрі феї» (власники) або втікають, або засвідчують зненацька свою відданість ідеям Майдану.

Свобода не народжується за один день. Той, хто плекав у собі рабство й лицемірність, не стане вмить четвертою владою. Але саме зараз журналісти мають у руках великий рупор, із якого нарешті можна буде почути правду. Король таки голий, але він більше не король, тоді як аудиторія достатньо розумна, щоб дивитися якісний продукт. Євромайдан дає шанс очищення ЗМІ, а хто не встиг усвідомити відповідальності професії журналіста, вже й не встигне.Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS

Матеріали, позначені як "Новини компаній" розміщуються на правах реклами. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.