Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Світ у 2018 Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
8 серпня, 2008

За вами стежать

Більшості користувачів світової мережі це, мабуть, відомо: Інтернет за нами стежить
Матеріал друкованого видання
№ 32 (41)
від 8 серпня, 2008
Нікого вже не дивує, що його особиста інформація може бути перехоплена чи поширена без його відома. Банальний приклад, наведений Тімом Беренсом-Лі, засновником Інтернету: «Лікар надає дані про стан здоров'я пацієнта його страховій компанії на підтвердження заяви про отримання страховки. Через два роки страхова компанія надає інформацію зі своєї бази даних потенційному роботодавцю людини. Людину не беруть на роботу через медичний запис дворічної давності, і вона так ніколи й не дізнається, що ж трапилося».
 
Мене особисто більше хвилює інше – існування програм, призначених для стеження за поведінкою користувача в Інтернеті. Фіксується не тільки ваша присутність на певних сайтах, але й час, який ви витратили на знайомство з ним, аж до того, які саме сторінки ви надрукували на своєму принтері. На відомій карикатурі раннього періоду Інтернету зображено двох собак. Один із них каже: «Добре в Інтернеті, ніхто не знає, що ти собака». Десь у кінці 1990-х з'явилася карикатура, де собака клацає по сторінці із зображенням собачого корму, й таким чином сервер дізнається, що це собака. І чим далі Інтернет розвивається, тим більше інформації про цього собаку стає доступною. А тепер згадайте все, чим ви займалися в мережі. Можливо, Інтернету про вас відомо більше, ніж вашим знайомим.
 
Гуглу тут, звісно, належить особлива роль. Зайдіть якось на сторінку віртуальної церкви Гугла. «Ми в Церкві Гугла віримо, що пошукова машина Гугл найбільше наблизила людство до прямого досвіду спілкування з Богом». І далі пропонується дев’ять доказів того, що Гугл є «найближчим до того, що люди називають богом. Приміром, доказ №3: «Гугл відповідає тим, хто до нього звертається».
 
А нещодавно я натрапила на сайт Dear God (dear-god.net) – «нова концепція духовності» – місце, де люди з усього світу «розкривають свої найпотаємніші надії та страхи у формі молитов до Бога». Автори сайта заохочують публікувати свої молитви, запевняючи, що це піде вам на користь і «не має жодного значення, якою є ваша версія Бога». До речі, dear-god.net є новим проектом засновників сайта the cool hunter, що спеціалізується на відстежуванні споживацьких уподобань. Dear God за вами стежить. Можливо, саме цього вам і бракувало?


Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS

Матеріали, позначені як "Новини компаній" розміщуються на правах реклами. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.