Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Світ у 2018 Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
29 серпня, 2008

Зброя як аргумент демократії

У США на кожну родину припадає майже 2 одиниці вогнепальної зброї
Матеріал друкованого видання
№ 34 (43)
від 29 серпня, 2008

 

За статистикою в США на кожну родину припадає майже 2 одиниці вогнепальної зброї, що знаходиться в особистому користуванні. В масштабах країни її вистачить, щоб озброїти потужну армію. Якось мені довелось побачити арсенал родини звичайного американського комп’ютерного генія на ім’я Рік. Його дружина викладає англійську мову та виховує трьох доньок. Їх стиль життя зовсім не схожий на кіношних ковбоїв.
 
Перше, що показав мені господар, була дідова мисливська рушниця, виставлена на огляд у старовинному серванті. В іншій шафі, схожій на сейф, ще п’ять, починаючи від звичної нам двостволки, закінчуючи скорострільною автоматичною рушницею на кшталт «вінчестера». На додаток Рік має два пістолети. Та гордість господаря – справжній мисливський арбалет, із величезними ножами на кінчику стріл. Рік живе поряд з Атлантою, столицею штату Джорджія. Тут і досі пам’ятають про громадянську війну, а прапор конфедерації можна зустріти на кожному кроці. Поліція розповідає страхітливі казки про місцеву афро-американську мафію, торгівлю наркотиками та замовні вбивства.
 
Якось запитав у Ріка, чому не заборонять вільний обіг зброї, якщо є ризик, що вона може легко потрапити до рук злочинців? По-перше, заборонити зброю – це обмежити свободу вибору, пояснив він. По-друге, з нею легше відчувати свій дім і родину захищеними. По-третє, коли кожен громадянин потенційно може бути озброєним, влада намагається не нехтувати тією самою демократією. У місцевому конгресі штату на гальорці є спеціальне місце для відвідувачів. І що мене здивувало, так це наявність трибуни й мікрофона. Виявляється, будь-який громадянин штату може звернутись до конгресменів під час розгляду того чи іншого законопроекту. Висновок напрошувався сам собою: щоб наша влада почала рахуватися з нашими думками, треба озброїти кожного українського громадянина.


Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS

Матеріали, позначені як "Новини компаній" розміщуються на правах реклами. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.